Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Króla w Jarnołtowie

PL  14-330 Małdyty, Jarnołtowo 21, tel. 89 758-10-27

Administrator strony: ks. proboszcz Jarosław Janowicz

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020

 

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

 6. Przypominam, że na czas trwającej pandemii koronawirusa, sobotnia Msza św. o godz. 17.00 jest odprawiana z niedzieli, a osoby biorące w niej udział wypełniają swój obowiązek obecności na niedzielnej Eucharystii.

7. Sukcesywnie powracamy do codziennych zajęć, obowiązków i wszelkich aktywności. Zapraszam również do udziału w życiu liturgicznym parafii. Bardzo proszę o wznowienie udziału we Mszach św. dzieci komunijne oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Niech nie zabraknie wyrazów życzliwości dla najmłodszych. Pamiętajmy też o modlitwie za dzieci.

3. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Spowiedź święta o godz. 16.30 (do spowiedzi będzie dodatkowy ksiądz z Zalewa). A o godz. 17.00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

6. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca, pamiętajmy o zmianie tajemnic różańcowych.

7. Od wczoraj zostały całkowicie zniesione rygory dotyczące zgromadzeń liturgicznych. Już bez żadnego limitu wierni mogą brać udział w niedzielnej Eucharystii. Zapraszam całą społeczność parafii do udziału we Mszach św., w których powinniśmy podziękować Bogu za dar zdrowia i zachowanie nas od wpływu pandemii. Jednocześnie jeszcze przez czerwiec utrzymujemy Mszę św. w sobotę o godz. 17.00, jako Mszę niedzielną, dla tych, którzy może jeszcze się lękają o stan swojego zdrowia lub w niedzielę pracują.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Monika Przybyszewska z Dajn. Wieczny odpoczynek…