Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Króla w Jarnołtowie

PL  14-330 Małdyty, Jarnołtowo 21, tel. 89 758-10-27

Administrator strony: ks. proboszcz Jarosław Janowicz

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020

 

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

3. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

4. Gorąco zapraszam na nabożeństwo wypominkowe, w trakcie którego polecamy Panu Bogu naszych zmarłych, o których pamiętaliśmy wypisując ich imiona i nazwiska na kartkach wypominkowych. Wypominki odprawiamy o godz. 16.00: w Koszajnach – we wtorki; w Budwitach – w czwartki; w Jarnołtowie – w środy i piątki.

5. Na wysokim poziomie utrzymuje się liczba zachorowań na koronawirusa, wciąż obowiązują liczne obostrzenia sanitarne wprowadzane w całym kraju. Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa w przestrzeniach publicznych, także w kościele. Gorliwie trwajmy na modlitwie zanoszonej do Pana Boga, aby zachował nas i naszych najbliższych od choroby, cierpienia i śmierci.

6. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

    Za niecałe dwa tygodnie w piątek 27 listopada od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „ZDROWIE” w Zalewie odbędą się odpłatne w konkurencyjnej cenie, badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz Echo serca. Rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie w przychodni. Badania przeprowadza Centrum Medyczne Inter-Med. z Poznania.

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020

 

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również patronalnym świętej naszego kościoła w Jarnołtowie i całej wspólnoty parafialnej. Można więc w dniu dzisiejszym uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

3. Gorąco zapraszam na ostatnie już w tym tygodniu nabożeństwa wypominkowe, w trakcie których polecamy Panu Bogu naszych zmarłych, o których pamiętaliśmy wypisując ich imiona i nazwiska na kartkach wypominkowych. Wypominki odprawiamy o godz. 16.00: w Koszajnach – we wtorek; w Budwitach – w czwartek; w Jarnołtowie – w środę i piątek.

4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, przypada już pierwsza adwentowa niedziela.

5. Tradycyjnie, za tydzień dokonam poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Po zakończeniu Mszy św. przedstawiciele rodzin będą modli otrzymać je z rąk kapłana. Ofiary składane w tym roku z okazji opłatka będą przeznaczone na bieżące funkcjonowanie parafii, która również mocno odczuła skutki pandemii koronawirusa poprzez zmniejszoną liczbę wiernych uczestniczących w życiu liturgicznym parafii. Proszę, aby zainteresować się w sąsiedztwie lub rodzinie, czy ktoś nie przebywa na kwarantannie, albo ze względu na wiek nie wychodzi z domu, aby zapewnić również im poświęcony opłatek.

6. Także od przyszłej niedzieli można będzie u ministrantów nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc dzieciom w domach dziecka i placówkach opiekuńczych.
Cena 7 złotych.

7. Na wysokim poziomie utrzymuje się liczba zachorowań na koronawirusa, wciąż obowiązują liczne obostrzenia sanitarne wprowadzane w całym kraju. Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa w przestrzeniach publicznych, także w kościele. Gorliwie trwajmy na modlitwie zanoszonej do Pana Boga, aby zachował nas i naszych najbliższych od choroby, cierpienia i śmierci.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

W najbliższy piątek 27 listopada od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „ZDROWIE” w Zalewie odbędą się odpłatne w konkurencyjnej cenie, badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz Echo serca. Rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie w przychodni. Badania przeprowadza Centrum Medyczne Inter-Med. z Poznania.  Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeniowej.

Flaga narodowa[a]Flaga narodowa[a]Flaga NiemiecFlaga NiemiecFlaga Wielkiej BrytaniiFlaga Wielkiej Brytanii