Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Króla w Jarnołtowie

PL  14-330 Małdyty, Jarnołtowo 21, tel. 89 758-10-27

Administrator strony: ks. proboszcz Jarosław Janowicz

Ogłoszenia Duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła – 14.07.2019

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Aktualnie trwają prace przy termomodernizacji budynku plebanii oraz przy ocieplaniu i izolacji stropów w kaplicach w Koszajnach i Budwitach.

2. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, zapraszam do pielgrzymowania z grupą Pogezania Morąg-Pasłęk. Bliższe informacje można znaleźć na tablicy ogłoszeniowej.

4. Już dzisiaj pragnę poinformować, że dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę 1 września podczas Mszy św. o godz. 12.30. Serdecznie zapraszam wszystkie sołectwa do włączenia się we wspólne dziękczynienia Panu Bogu za dary ziemi i za Jego opiekę nad nami, naszym rodzinami i społecznościami naszych wsi. Zachęcam wszystkie sołectwa do przygotowania wieńców dożynkowych oraz koszy ofiarnych z darami polskiej wsi. Niech włączenie się w to parafialne święto będzie wyrazem naszej wiary, ale również dowodem umiejętności zaangażowania się i zintegrowania mieszkańców poszczególnych wiosek.

5. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek, jako nasze wsparcie na rzecz odbudowy spalonego w czerwcu tego roku kościoła parafialnego we Frednowach, leżącego na terenie naszej diecezji elbląskiej. Miejmy swój drobny udział w przywróceniu wiernym parafii Frednowy możliwości modlitwy w swojej świątyni. 

6. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019

 

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, proszę o zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na tablicy ogłoszeniowej. Do piątku można jeszcze składać do skrzyneczki wystawionej przed amboną intencje wypisane na kartkach, w których pielgrzymi będą się modlić podczas pielgrzymowania na Jasną Górę.

3. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Msza Święta, a po niej możliwość poświęcenia pojazdów o godz. 17.00. W tym dniu ofiary złożone na tacę są przeznaczone jako nasze wsparcie na zakup środków transportu dla misjonarzy.

4. W piątek 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Pana Jezusa. W tym dniu obejmijmy modlitwą wszystkich ludzi w podeszłym wieku.

5. W minioną niedzielę ofiary złożone na tacę inwestycyjno-remontową wyniosły 2311 złotych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim życzliwym ofiarodawcom, dzięki którym możemy na bieżąco prowadzić prace przy naszych obiektach parafialnych.   

6. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. A rolnikom życzymy sprzyjającej pogody na czas zbiorów.

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.