Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Króla w Jarnołtowie

PL  14-330 Małdyty, Jarnołtowo 21, tel. 89 758-10-27

Administrator strony: ks. proboszcz Jarosław Janowicz

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Zwykła – 17.01.2021

 

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

4. W ubiegłą niedzielę ofiary złożone na tacę inwestycyjno-remontową wyniosły 2190 złotych. Serdecznie dziękuję również za ofiary kolędowe i rodzinne ofiary roczne na remonty, złożone w ostatnim czasie zarówno w kopertach w kościele, jak też na konto parafialne.

 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy w ceremonii pogrzebowej śp. Ewę Łukaszczuk z Połowit oraz śp. Stanisława Kosobuckiego i śp. Ryszarda Zachaj pochodzących z Krek. Wieczny odpoczynek…

 

III Niedziela Zwykła – 24.01.2021

 

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. Serdecznie dziękuję za ofiary kolędowe pomimo braku spotkania kolędowego w Waszych domach, jak też za rodzinne ofiary roczne na remonty, złożone w ostatnim czasie zarówno w kopertach w kościele, jak też na konto parafialne.

4. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj w całej Polsce, także w naszej parafii, przy wyjściu z kościołów trwa zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc mieszkańcom Chorwacji, którzy mocno ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło ten kraj kilka tygodni temu. Wesprzyjmy poszkodowanych symboliczną ofiarą.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Flaga narodowa[a]Flaga narodowa[a]Flaga NiemiecFlaga NiemiecFlaga Wielkiej BrytaniiFlaga Wielkiej Brytanii