Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Króla w Jarnołtowie

PL  14-330 Małdyty, Jarnołtowo 21, tel. 89 758-10-27

Administrator strony: ks. proboszcz Jarosław Janowicz

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020

 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi o godz. 16.30. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00.

4. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.

5. Pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Starajmy się nie zaniedbywać niedzielnej Eucharystii, gdziekolwiek będziemy na wakacyjnych drogach. Dzieciom i młodzieży, a także dorosłym życzę dobrego, spokojnego i bezpiecznego przeżycia wakacji i urlopów. Szczęść Boże.

6. Wzorem lat ubiegłych, istnieje możliwość nabycia za pośrednictwem Parafii podręczników i ćwiczeń do nauki religii dla dzieci ze szkoły podstawowej w Wielkim Dworze. Zapisy na podręczniki będą trwały do 31 lipca 2020 roku. Szczegóły można odnaleźć na stronie internetowej naszej Parafii.

7. Już dzisiaj pragnę poinformować, że nasze parafialne dożynki będziemy przeżywać w niedzielę 6 września w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Zapraszam wszystkie sołectwa naszej parafii do włączenia się w to dzieło dziękczynienia Bogu za wszelkie dary, jakimi nas obdarza.

XIV Niedziela Zwykła – 05.07.2020

 

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii.