Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Króla w Jarnołtowie

PL  14-330 Małdyty, Jarnołtowo 21, tel. 89 758-10-27

Administrator strony: ks. proboszcz Jarosław Janowicz

Ogłoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 13.06.2021

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii.

2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika z Dachau, w czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, w sobotę – św. Romualda – opata.

3. W naszej wspólnocie parafialnej przygotowujemy się do uroczystości Bierzmowania. W środę o godz. 17.00 odbędzie się egzamin z katechizmu dla młodzieży kończącej dwuletni okres przygotowawczy. W sobotę o godz. 19.00 zapraszam na spowiedź świętą kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców, rodzeństwo i wszystkich chętnych (będzie dwóch księży z sąsiednich parafii).

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy podczas ceremonii pogrzebowej śp. Adama Kolbusz z Gumnisk Małych i śp. Pawła Dumalskiego z Krek. Wieczny odpoczynek…

XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021

 

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Jutro o godz. 17.00 odbędzie się uroczystość bierzmowania. Młodzież z naszej parafii, po dwuletnim przygotowaniu, przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Udzieli go biskup pomocniczy diecezji elbląskiej – bp dr Wojciech Skibicki. Niech dary Ducha Świętego towarzyszą młodym ludziom w całym chrześcijańskim życiu.

3. W środę przeżywamy Dzień Ojca. W tym dniu w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

5. W piątek kończy się rok szkolny 2020/21. Podziękujmy w modlitwie Bogu za ten czas nauki dzieci i młodzieży oraz wysiłku wychowawczego pedagogów.

6. Na przyszłą niedzielę dzieci z klas drugich szkoły podstawowej obowiązkowo oddają szkolne kalendarze liturgiczne, do których zbierały w ciągu całego roku naklejki z udziału w niedzielnych Eucharystiach. Minimalnie połowa uzbieranych naklejek będzie podstawą do rozpoczęcia drugiego roku przygotowania do I Komunii Świętej. Wszystkie inne dzieci, które sumiennie zbierały naklejki i mają ich przynajmniej 30, również mogą oddać podpisane imieniem i nazwiskiem kalendarze, za które w koleją niedzielę otrzymają nagrody.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Ryszard Tunkiewicz z Jarnołtowa. Wieczny odpoczynek…

Flaga narodowa[a]Flaga narodowa[a]Flaga NiemiecFlaga NiemiecFlaga Wielkiej BrytaniiFlaga Wielkiej Brytanii