Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Króla w Jarnołtowie

PL  14-330 Małdyty, Jarnołtowo 21, tel. 89 758-10-27

Administrator strony: ks. proboszcz Jarosław Janowicz

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019

 

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii.

2. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

3. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy: w kościele w Jarnołtowie – w środy, piątki i soboty o godz. 17.00; w Koszajnach – we wtorki o godz. 17.00; w Budwitach – w czwartki o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach w gronie rodzinnym.

5. We wtorek o godz. 17.30 próba generalna dzieci pierwszokomunijnych.

6. W piątek o godz. 17.45 odbędzie się kolejne spotkanie z katechizmem dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.

7. W sobotę o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 13 dzieci. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź w piątek o godz. 15.30. Serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców, rodzeństwo, rodziców chrzestnych, czy dziadków. Do pomocy w spowiedzi dla dorosłych będzie dodatkowy ksiądz.

8. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

 

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. W dniu wczorajszym świętowaliśmy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Od dzisiaj dzieci komunijne wraz z rodzicami biorą udział w tzw. Białym Tygodniu. Od poniedziałku do piątku dzieci przychodzą w strojach komunijnych na nabożeństwo majowe oraz Mszę św. o godz. 17.00.

3. W związku z trwającym Białym Tygodniem nabożeństwa majowe oraz Msze św. odprawiamy w tym tygodniu tylko w Jarnołtowie.

4. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w swoich modlitwach i okazanej życzliwości o naszych Mamach – i tych żyjących, a także tych, które już odeszły do wieczności.

6. W minioną niedzielę ofiary złożone na tacę inwestycyjno-remontową wyniosły 2885 złotych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.