Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Króla w Jarnołtowie

PL  14-330 Małdyty, Jarnołtowo 21, tel. 89 758-10-27

Administrator strony: ks. proboszcz Jarosław Janowicz

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023

                                                                                                 

1. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli mobilizuje i nas do włączenia się w dzieło pracy w winnicy Pana, abyśmy zasłużyli na umówioną ewangeliczną zapłatę, która staje się zbawieniem.

2. Przed nami ostatni wrześniowy tydzień. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej i szczególnej czci Matki Bożej. Zadbajmy o udekorowanie kapliczek i przydrożnych krzyży na miesiąc październik, co będzie wyrazem naszej wiary i przywiązania do Maryi.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w piątek – Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – św. Hieronima, pierwszego tłumacza Pisma Świętego na język łaciński.

XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023

                                                                                                 

1. Rozpoczynamy październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej i szczególnej czci Matki Bożej.

2. Wraz z rozpoczęciem października, przesuwamy Msze św. i nabożeństwa w dni powszednie na godz. 16.00.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w następującym porządku: w Koszajnach – w środy; w Budwitach – w czwartki; w Jarnołtowie w piątki i soboty. Jeżeli na mamy możliwości udziału w nabożeństwie w kościele, zachęcam do odmawiania różańca w domu, w gronie rodziny lub indywidualnie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.00.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi z klasy III w ramach naszego przygotowania komunijnego.

6. Za tydzień w niedzielę będzie można nabyć kalendarze ścienne z Janem Pawłem II na nowy rok 2024. Cena kalendarza: 7 złotych.

7. Również za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii.

Flaga narodowa[a]Flaga narodowa[a]Flaga NiemiecFlaga NiemiecFlaga Wielkiej BrytaniiFlaga Wielkiej Brytanii